ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 11-ին խորհրդարան են այցելել Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի Արտակ Խաչատրյանի անվան ավագ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները:
Հյուրերը խորհրդարանի շենքում շրջելուց, ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին հետեւելուց հետո մասնակցել են ավանդական դարձած բաց դասին, որը վարել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը:
Նա ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել օրենսդիր մարմնի գործառույթներին, Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի, մշտական հանձնաժողովների, բարեկամական խմբերի գործունեությանը:
Աշակերտներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել պատգամավորին, որոնք հիմնականում վերաբերել են կրթության ոլորտի խնդիրներին: Ռուզաննա Մուրադյանը նշել է, որ 21-րդ դարի երիտասարդները պետք է լինեն գիտակ, հմտություններով եւ կարողություններով օժտված, պատրաստ՝ ծառայելու հայրենիքին:

On April 11, within the framework of the RA NA Open Doors programme the teachers and pupils of Artak Khachatryan High School of Lori Marz Tashir Community visited the parliament.
Taking a tour in the parliament building, observing the work of the NA regular sitting the guests took part in the open lesson which conducted the RA NA deputy Ruzanna Muradyan.
She presented the structure of the parliament, touched upon the functions of the legislative body, the political forces representing the National Assembly, the activities of the Standing Committees and the Friendship Groups.
The pupils addressed their questions to the MP which mainly related to the problems of the education sphere. Ruzanna Muradyan noted that the youth of the 21st century should be connoisseur, rich in skills and capabilities, and ready to serve the Motherland.