ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 11-ին խորհրդարան են այցելել Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի Արտակ Խաչատրյանի անվան ավագ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները:
Հյուրերը խորհրդարանի շենքում շրջելուց, ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին հետեւելուց հետո մասնակցել են ավանդական դարձած բաց դասին, որը վարել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը:
Նա ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել օրենսդիր մարմնի գործառույթներին, Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի, մշտական հանձնաժողովների, բարեկամական խմբերի գործունեությանը:
Աշակերտներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել պատգամավորին, որոնք հիմնականում վերաբերել են կրթության ոլորտի խնդիրներին: Ռուզաննա Մուրադյանը նշել է, որ 21-րդ դարի երիտասարդները պետք է լինեն գիտակ, հմտություններով եւ կարողություններով օժտված, պատրաստ՝ ծառայելու հայրենիքին:

11 апреля в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя старшей школы им. А.Хачатряна общины Ташир Лорийской области.
Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания НС, затем депутат НС Р.Мурадян провела с ними традиционный открытый урок.
Она представила структуру и функции законодательного органа, парламентские политические силы, деятельность постоянных комиссий и групп дружбы НС.
Среди волнующих учащихся основных вопросов были проблемы сферы образования. Г-жа Мурадян отметила, что молодежь XXI в. должна быть образованной, наделенной необходимыми навыками и возможностями, готовой служить родине.